Скокни до содржината

TodoDLS - Вашата омилена фудбалска заедница на Dream League

Добредојдовте во TodoDLS! Суштинската страница за секој играч на Сон лига фудбал (DLS). Исто така, без разлика на која верзија DLS омилени: 2020, 2019... Овде ќе најдете начини да добиете бесплатни монети, водичи за подобрување на вашата игра, униформи и... многу повеќе! Подолу го имате најважното, но продолжете да читате, бидејќи после тоа има многу многу интересни водичи ако сакате! победи на сите ваши натпревари!

Униформи DLS

Имаме многу комплетни униформи, со нивните домашни и гостински комплети, како и логоа и штитови. Можете да видите неколку подолу. кликнете овде да ги видиме сите униформи што ги имаме disponibles.

Што е фудбал на Лигата на соништата?

Ако некој пријател ве поканил на оваа страница и не знаете добро за што е Dream League Soccer, ќе се обидеме многу брзо да ви објасниме.

Сон лига фудбал е сага за видео игри за мобилни телефони (Android, iPhone, па дури и Windows Phone) развиена од англиско студио, со седиште во Оксфорд (Англија), познато како Први игри со допир. Најновата верзија на сагата е DLS 2020 година, која доаѓа со бројни промени во стилот на играта и начинот на напредок во неа.

DLS 2020
DLS 2020 година е последната верзија на сагата

Оваа игра има постигнато повеќе од 10 милиони преземања на продавницата за игри. Google Play и познатите фудбалери како Герет Бејл, на шпанскиот фудбалски тим Реал Мадрид и Luis Suarez, на ФК Барселона.

Од верзија DLS 2016, играта го воведе FIF Pro лиценца да може да игра со вистински фудбалери и режим на повеќе играчи за да се соочи со други фудбалски фанови.

Доколку ви се допаѓа оваа страница и сакате да бидете во тек со најновите вести, можете да не следите на Facebook или Twitter. И ако имате сомнежи или какви било прашања, можете да ја користите формата за контакт горе десно или да отидете во делот за коментари во која било од нашите написи. Ви благодариме многу за посетата TodoDLS!